Учасники ринку заявляють про силовий тиск на бізнес і закликають притягти до відповідальності винних у блокуванні імпорту СВГ.
17.02.2017

Учасники українського паливного ринку заявили про силовий тиск на бізнес і закликали притягнути до відповідальності винних у дестабілізації сегмента зрідженого газу в зв'язку з блокуванням його імпорту.

Учасники ринку заявляють про силовий тиск на бізнес і закликають притягти до відповідальності винних у блокуванні імпорту СВГ (Скраплені вуглеводневі гази).
Учасники українського паливного ринку заявили про силовий тиск на бізнес і закликали притягнути до відповідальності винних у дестабілізації сегмента зрідженого газу в зв’язку з блокуванням його імпорту.
Про це було заявлено в ході круглого столу «Дестабілізація ринку скрапленого газу: причини і наслідки для держави і споживачів».
Представники компаній спростували звинувачення силових органів про нібито ухиляння від податків і в фінансуванні тероризму.
Гендиректор «Газтрон» Владислав Колодяжний акцентував увагу на наказах Мінекономрозвитку, щодо санкцій проти імпортерів, «які ввозили на митну територію України паливо з Російської Федерації та Республіки Білорусь».
Він додав, що зараз більшість заблокованих цистерн є власністю української держкомпанії «Укрспецтрансгаз», яка зараз не здійснює перевезень СВГ з Росії, а задіяна на внутрішніх маршрутах і морських поставок СВГ з Єгипту, Швецйі і та Казахстану.
Генеральний директор групи компаній «Автотранс» Сергій Михалик розповів, що з аналогічними діями імпортери стикалися в 2011 році, коли на ринок заходили структури Сергія Курченко. «Тоді ми теж писали листи в держоргани із закликами звернути увагу на блокування імпорту і проведення непрозорих спецаукціонів, проте ніякої реакції не було». Керівник групи компаній додав, що в 2016 році до держбюджету «Автотранс» заплатив 338 млн грн податків.
Генеральний директор групи компаній «Надія» Віктор Батраченко розповів, що «Надія» вже більше 20 років є чесним учасником паливного ринку, а в 2016 році компанія заплатила 980 млн грн податкових відрахувань до держбюджету.
Представники «Української асоціації зрідженого газу» президент Станіслав Батраченко та виконавчий директор Олег Широков повідомили, що УАЗГ написала близько 16 звернень в різні держоргани з проханням прояснити ситуацію, проте не отримала відповідей.
На думку Станіслава Батрачнеко в разі монополізації ринку одним гравцем ціна автогазу може вирости на 5-7 грн / л.
Глава «Нафтогазової Асоціації України» Дмитро Кулик додав, що зараз під блокування потрапив переважно сегмент скрапленого газу, проте перешкоди можуть пошириться на ринок бензину і дизельного палива.
У свою чергу, на думку народного депутата України Сергія Лещенка блокування імпорту з боку силовиків є спробою виведення на ринок нової компанії, яка б зайняла на ньому монопольне становище, а також викачуванням грошей з бізнесу перед виборами. Він додав, що з боку СБУ цими питаннями займається перший заступник голови Павло Демчина.
«Ця людина знаходиться в прямому підпорядкуванні депутата Олександра Грановського, який є підлеглим президента як “смотрящий” за всім силовим блоком», – сказав він.
Крім того Лещенко додав, що структурою якій вигідна монополізація ринку є компанія «Глуск», яка пов’язана з проросійським політиком Віктором Медведчуком.
Нагадаємо, 8 лютого ПАТ «Укрзалізниця» за рекомендацією СБУ продовжила простій для 161 цистерни зі зрідженим газом на території України, які вже заблоковані близько 2 місяців.
У свою чергу, СБУ також є ініціатором санкцій проти найбільших українських імпортерів нафтопродуктів і їх нерезидентів, які були накладені Мінекономрозвитку 6 лютого 2017 року.
Відзначимо, що на заблокованих трейдерів припадає близько 35% імпорту скрапленого газу в Україну. За даними консалтингової компанії UPECO в 2016 році кожен третій літр проданого палива на українській АЗС доводиться на скраплений газ.

А ще...
Важливо
Шановні клієнти мережі АГЗП Барс, повідомляємо вам що інцидент, який стався на Бережанській 15, не м
Куди поділись вже звичні розташовані автомобільні газозаправні станції в Києві?
Як стало відомо напередодні масових демонтажів АГЗП в м. Києві, відбулось не офіційне засідання кері
Терміново!!!! Звертаємо Вашу увагу!!!!.
Не звертаючи увагу на наявність дозвільної документації, офіційно зареєстрованих касових апаратів, т
Мережа «БАРС» презентувала маркети Drive Eat з кафе на двох АГЗС в Києві
Маркети Drive Eat і зона кафе обладнані в пристанційних приміщеннях, які спроектовані в новому форма
Компанія «Барс» 20.03.2017 презентувала маркети Drive Eat на 2 заправних станціях.
Найбільша регіональна мережа автомобільних газових заправних станцій «Барс» 20.03.2017 презентувала
Незабаром на мережі АГЗП "Барс"
Паста карбонара, з вершковим соусом і беконом.
Найбільша регіональна мережа автомобільних газових заправних станцій «Барс» незабаром презентує маркети Drive Eat.
Паста з курячим фаршем і томатним соусом.
Незабаром на заправках "Барс" маркети Drive Eat
Вінегрет
Презентація маркетів Drive Eat на заправках «Барс»
Олів'є
На газових заправках «Барс» скоро буде можливо смачно поїсти
Найбільша регіональна мережа автомобільних газових заправних станцій «Барс» незабаром презентує марк